Projenizi gerçekleştirebilecek finans araçları Mega Base Funds, inovasyonu, KOBİ'leri, altyapıyı ve iklim eylemini destekleyen projeler için finans ve uzmanlık sağlayarak insanların yaşamlarını iyileştirir. Kapsamlı kredi verme, harmanlama ve danışmanlık kapasitelerimiz farklı ülkelerdeki kapasitemize ulaşan herkesin hizmetindedir.


borç verme

Ödünç ana faaliyetimizdir. Finansal gücümüzü iyi fiyatlardan borç almak için kullanıyoruz. Maliyet avantajını AB politika hedeflerini destekleyen ekonomik açıdan uygun projelere aktarıyoruz.

harmanlama

Akıllı araçlarımız müşterilerimize ek yatırım kaynakları ile finansmanımızı harmanlamalarına yardımcı olur. Mega Base Funds Dünyada çeşitli finansal hizmetler sunar. Ticari senet senetlerinin garantörü ve onaylayıcısı olarak hareket ederiz. Şirket ayrıca kısa vadeli devredilebilir enstrümanlar ve finansal tahviller için tescilli ticaret, aracılık, onay ve sigorta hizmetleri sunmaktadır. Ayrıca, kurumsal finansal danışmanlık hizmetleri sunmaktadır; devlet ve şirket tahvillerinin yanı sıra sabit gelirli menkul kıymetler için özel alım satım hizmetleri; türev finansal araçlar için işlem hizmetleri; özkaynak araçları ve sabit getirili menkul kıymetler için yatırım hizmetleri.

Danışmanlık

Şirketler veya kamu makamları, daha iyi bilgi paylaşımı sağlamak ve projeniz için doğru insanlara rehberlik etmek için çalışan Mega Base Yatırım Danışma Kurulu aracılığıyla mali ve teknik uzmanlığımızı arayabilirler. Mega Base Funds, bağlantı sağlayan küresel bir anlaşma kaynağı platformudur. sermayenin kurumsal sağlayıcılarına nitelikli yatırım fırsatları. MBF ile finans hizmetleri şirketleri, müşterileriyle ilgili binlerce ekranlı, yüksek kaliteli anlaşmaya erişebiliyor, Mega Base Funds, Kuzey Amerika, Batı Avrupa, APAC ve Orta Doğu'daki önde gelen finans kurumları tarafından kullanılıyor, MBF en hızlı büyüyen dünyadaki yatırım ağı

NAKİT KREDİSİ NEDİR?

Nakit kredi, kredi bakiyesi olmaksızın cari bir banka hesabından para çekme, ancak ticari banka tarafından belirlenen borçlanma limitinin sınırlanması ile sınırlıdır. Bu tesisin faizi, banka tarafından verilen borçlanma limiti değil, işletme bakiyesi üzerinden tahsil edilir. Bu, bankalar tarafından çok yaygın bir imkandır. Bir iş için önemli kısa vadeli finans kaynaklarından biridir. Elverişlilik de çok zor değil. NAKİT KREDİ TESİSİNİN ÖNEMLİ ÖZELLİKLERİ BORÇLANMA SINIRI

Nakit kredi olanağı banka tarafından belirlenen limite tabidir. Borçlanma limiti, borçlunun çizim gücüne göre belirlenir. Çizim gücü, kitap borçları, stoklar ve alacaklılar kullanılarak hesaplanır. Bu limit tükenmedikçe, borçlu herhangi bir para çekip yatırabilir. zamanların ÇALIŞMA DENGESİ HAKKINDA Bankaların krediler gibi diğer borç finansman ürünleri türlerinden farklı olarak faiz, nakit kredi cari hesabının bakiye tutarı üzerinden değil, akdedilmiş tutar üzerinden tahsil edilir. Borçlunun borçlulardan mümkün olan en kısa zamanda para toplaması ve cari hesapta para yatırması muazzam bir güdüdür. Fazlalık fonları, nakit kredi limitinde ödediği faiz oranına yatırmak kadar iyidir. MINIMUM COMMITMENT CHARGE Normal olarak, bir banka bir nakit kredi hesabının kullanılıp kullanılmadığına dair bir miktar faiz talebinde bulunabilir. Bankanın bakış açısından borçlu için bir miktar ‘float’ bloke ettiği için çok açıktır. Örneğin, 10 milyon nakit kredi limitinde, 2 milyon, altında faiz indirimi olmayacak minimum kullanım seviyesi olabilir. Denge 1 milyona çıkarsa, faiz sadece 2 milyon olarak hesaplanacaktır.

GÜVENLİK

Bir nakit kredisi tesisi bir güvenliğe karşı genişletilmiştir. Menkul kıymetler, teminat olarak, birincil güvenlik ve sabit kıymetler ve diğer taşınmaz mallar gibi hisse senedi, borçlu vb. KREDİ DÖNEMİNİN GEÇERLİLİĞİ İzin verilen sınır 1 yıl için geçerlidir ve daha sonra çizim gücü yeniden değerlendirilecektir. Bir yıl sadece bir örnektir, ancak bazı durumlarda her çeyrekte değerlendirilebilir. NAKİT KREDİSİ FAYDALARI Nakdi kredinin en önemli faydası, para yatırma ve çekme esnekliğidir. Bu nedenle, bir borçlu, mevcut ekstra parayı ona yatırmak suretiyle çok fazla faiz tasarrufu sağlayabilir. Ayrıca borçlunun borç döngüsünü sadece borç döngüsünü hızlandırmakla kalmayacak, aynı zamanda borçlulara ve borçlunun kendisi üzerinde bir disiplin etkisi yaratacak olan borçlulardan tahsil edilmesine de teşvik etmektedir.

NAKİT KREDİSİ DEZAVANTAJLARI
Birincil dezavantaj, gerekli olan menkul kıymetlerin yeterli olması ve yeterliliğin zaman ve tekrar değerlendirilerek iş için idari çalışmayı artırmasıdır.

FİNANSAL ÖDEME VE DÖNEM KREDİ

Zaman zaman vadeli kredinin seçilmesinin önemli bir nedeni finansal kaldıraçtır. Vadeli borç gibi borç finansmanını seçerek, bir şirket hisselerini hissedarlarına artırmaya çalışır. Bir şirketin bu yardım yönetimi, hissedarları için servet maksimizasyonunun temel amacına ulaşmakta ve mevcut hissedarların kontrolünü ve payını korumaktadır.

HERHANGİ BİR PARA İÇİNDE KREDİ

Bu krediler hem ev hem de yabancı para cinsinden sağlanır. Konut kredisi, normal olarak, arazi, bina, tesis ve makineler, ön ve preoperatif giderler, teknik know-how, işletme sermayesi vb. Gibi sabit kıymetlerin satın alınması için sunulmaktadır. Diğer taraftan, döviz kredileri belirli tesis veya makine, yabancı danışmanlık ücreti vb.